Колективне звернення щодо підтримки законопроекту №2042 від 03.09.2019 «Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до інфраструктури об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики»

24.12.2019
Вихідні реквізити: 
Вих. від 24.12.2019
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач: 
ВРУ, Верховна Рада України

 Верховна Рада України

 

Фракція політичної партії «СЛУГА НАРОДУ»

 

Фракція політичної партії

 «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ»

 

Фракція політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» 

 

Фракція політичної партії «ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ»

 

Фракція політичної Партії «ГОЛОС»

 

Група «За майбутнє»

 

Група «ДОВІРА»

 

Колективне звернення щодо підтримки

законопроекту № 2042 від 03.09.2019 «Про внесення змін до деяких законів України

щодо доступу до інфраструктури об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики»

 

Інтернет Асоціація України, Асоціація правовласників та постачальників контенту  і  Телекомунікаційна Палата України, як професійні об'єднання суб'єктів господарювання у сфері телекомунікацій, засвідчують свою повагу до народних обранців і закликають депутатів усіх політичних фракцій прийняти у другому читанні Проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до інфраструктури об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики» реєстр. № 2042 від 03.09.2019, внесений народними депутатами України Федієнко О.П. та Крячко М.В. як такий, що забезпечує доступність і вибір постачальників телекомунікаційних послуг для мешканців багатоквартирних будинків.

Звернення пов'язане з розгорнутою компанією проти законопроекту в онлайн засобах масової інформації з його дискредитації, в якій йдеться про те, що документ нібито «нехтує правом власності й волею співвласників багатоквартирного будинку».

Стверджуємо, що законопроект № 2042 від 03.09.2019 «Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до інфраструктури об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики» навпаки встановлює прозорі умови укладення договорів і коло відповідальних осіб за доступ операторів до інфраструктури багатоквартирних будинків, прибираючи корупційні ризики.  Частіше за все співвласникам багатоквартирних будинків не відомо на яких умовах, яким провайдерам і з яких міркувань управителі ЖЕКів, голови ОСББ відкривають доступ у будівлі і куди витрачаються гроші операторів. Існують великі житлові масиви, де у окремих операторів відсутня конкуренція і працюють тіньові домовленості між управителями і окремими операторами телекомунікацій. Тому супротив «верхівки» управителів проти законопроекту нам зрозумілий.

Крім того, вважаємо, що вибіркова позиція власника об’єкта інфраструктури порушує, у тому числі, і вимоги статті 13 «Про захист економічної конкуренції».

Звертаємо також Вашу увагу на те, що у Проекті Закону, підготовленого до другого читання, вноситься норма до Закону України «Про житлово-комунальні послуги»  щодо обов'язку виконавця комунальної послуги  «за зверненням оператора, провайдера телекомунікацій або уповноваженої ними особи у разі недосягнення згоди щодо умов договору з доступу до інфраструктури об’єктів будівництва, будинкової розподільної мережі скликати збори співвласників для обрання уповноваженої особи (осіб) співвласників для укладення, внесення змін та розірвання договорів з доступу до інфраструктури об’єктів будівництва, будинкової розподільної мережі та здійснення контролю за їх виконанням»».

Отже, оператори, провайдери телекомунікацій закликають парламентарів не зволікати, а прийняти законопроект № 2042 від 03.09.2019 у другому читанні.

 

З повагою

Голова Правління АППК                                                                                              Наталія Клітна

 

Голова Правління ІнАУ                                                                                            Анатолій Пятніков

 

Голова Ради ТелПУ                                                                                                        Тетяна Попова