Лист № 11 від 03.02.2021 Мінцифрі щодо відповіді на запит стосовно спеціального розслідування щодо імпорту в Україну проводів незалежно від країни походження та експорту

03.02.2021
Вихідні реквізити: 
Вих. № 11 від 03.02.2021
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач: 
Міністерство цифрової трансформації України

Заступнику Міністра цифрової трансформації України

ШЕЛЕСТУ О.В.

 

Вих. № 11

від 03.02.2021

 

Інформація на лист від 29.01.2021 № 10

 

Шановний Олександре Володимировичу!

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ) висловлює Вам свою повагу та, у відповідь на Ваш лист від 29.01.2021 № 10, повідомляємо наступне.

1. Відповідно до Статуту ІнАУ є господарською Асоціацією та відкритим добровільним об’єднанням юридичних осіб різних організаційно-правових форм, діяльність яких пов’язана з галуззю Інтернет та ІКТ і створена для представлення інтересів цих суб’єктів господарювання (п.1.1 Статуту). А, відповідно до пункту 2.1. Статуту, метою діяльності ІнАУ, як неприбуткової організації, є сприяння розвитку українського сегменту глобальної мережі Інтернет та розвитку ІКТ в Україні в цілому.

Члени ІнАУ зберігають повну господарську та фінансову самостійність, Асоціація не має права втручатися у підприємницьку та фінансову діяльність будь-якого з її Членів, здійснювати контроль над підприємницькою та фінансовою діяльністю будь-якого з її Членів у розумінні Закону України «Про захист економічної конкуренції» (п.3.11 Статуту).

Відповідно до частини другої статті 120 ГК України Асоціація не має права втручатися у господарську діяльність підприємств – учасників асоціації.

Таким чином, ІнАУ, відповідно до Статуту та вимог законодавства, не збирає та не володіє інформацією про види кабельно-провідникової продукції, які використовують Члени ІнАУ, у тому числі інвестують у розбудову інфраструктури.

2. Щодо позиції ІнАУ про доцільність чи-то недоцільність застосування обмежувальних спеціальних заходів щодо кабельно-провідникової продукції тощо, то така позиція вже була сформована і направлена листом від 03.09.2020, № 105 до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, а також в копії до Міністерства цифрової трансформації України

https://inau.ua/document/lyst-no-105-vid-03092020-minekonomiky-shchodo-specialnogo-rozsliduvannya-stosovno-importu-v

ІнАУ вважає, що обмеження імпорту кабельно-провідникової продукції призведе до монополізації ринку обмеженим колом постачальників цієї продукції, як наслідок цього, до зростання цін на продукцію та, відповідно на телекомунікаційні послуги, уповільнення модернізації та будівництва інфраструктурних телекомунікаційних об’єктів.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                              А. Пятніков