Лист № 113 від 27.07.2018 керівнику компаній «Маклаут» щодо дотримання принципів чесної конкуренції на ринку телекомунікаційних послуг

27.07.2018
Вихідні реквізити: 
Вих. № 113 від 27.07.2018
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач: 
Керівник компаній «Маклаут»

Керівнику компаній Маклаут

Лауту В.О.

вул. Сержанта Жужоми, 7, кв. 70,

м. Черкаси, 18021

 

Вих. № 113

від 27 липня 2018 р.

 

Шановний Віталію Олександровичу!

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), яка об’єднує понад 200 підприємств сфери ІКТ, в т.ч. оператори, провайдери телекомунікацій, висловлює Вам повагу та звертається з наступним.

В напрямку своєї статутної діяльності ІнАУ вживає відповідних заходів, направлених на захист законних прав та інтересів своїх учасників, дотримання учасниками ринків телекомунікаційних послуг принципів доброчесної конкуренції та законодавства України. 

З метою взаємодії з компаніями – членами ІнАУ у питаннях забезпечення захисту економічної конкуренції, запобігання встановленню демпінгових та дискримінаційних цін, протидії недобросовісній конкуренції тощо, ІнАУ створено Комітет з питань захисту економічної конкуренції (далі – Комітет).

На засіданні Комітету, яке відбулось 13.07.2018, учасниками обговорено питання тарифоутворення на послуги доступу до Інтернет та виявлено, що окремими провайдерами телекомунікацій на території Черкаської області, з метою залучення нових абонентів послуги доступу до мережі Інтернет та збільшення власної абонентської бази проводяться рекламні акції. Зокрема, учасниками засідання було виражену позицію щодо недопустимості дій будь-кого з учасників ринку телекомунікацій, направлених на ведення нечесної конкуренції та вживати всіх передбачених заходів, направлених на припинення порушень законодавства та недопустимості нанесення фінансової шкоди іншим учасникам ринків телекомунікаційних послуг.

Умовами акції «Інтернет 18 місяців на шару»*, яка застосовується у містах Черкаси, Сміла, Золотоноша, Переяслав-Хмельницький, передбачено, зокрема:

  • одноразова вартість підключення до мережі Інтернет складає 1 грн. Вартість користування послугою доступу до мережі Інтернет зі швидкістю 100 Мбіт/с протягом 540 діб з дати підключення складає 18,00 грн;
  • абонент проживає в житловому багатоквартирному будинку і квартира абонента раніше не була підключена до мережі McLaut;
  • існуючі абоненти не можуть скористатися зміною тарифу на акційний;
  • термін дії акції з 01 липня 2018 року до 01 серпня 2018 року включно;
  • після закінчення дії акції, абоненту буде автоматично встановлено тариф відповідний швидкості 100 Мбіт/с, що буде діяти на момент закінчення дії тарифного плану.

За даними з сайту товариства https://mclaut.com/price, з 01.02.2018 року в м. Черкаси абонентська плата за 30 календарних днів у тарифі «Інтернет 100» становить 105,00 грн.

При цьому, є підстави вважати, що такі підходи до формування тарифних планів та проведення рекламних акцій, спрямованих на залучення нових абонентів, не у повній мірі відповідають принципам чесної конкуренції, оскільки, навіть, не поглиблюючись у економічний аналіз розрахунку, звичайна ціна послуги доступу до мережі Інтернет на швидкості до 100 Мбіт/с, як на національному, так і європейському ринку, значно вища, аніж запропонована у акційній пропозиції «Інтернет 18 місяців на шару»*.

Отже, враховуючи вищенаведене, звертаємось до Вас з пропозицією вжити заходів, направлених на недопущення порушення законодавства на ринку послуг доступу до Інтернет, дотримуватись загальних принципів чесної конкуренції, не вживати дій, наслідком яких може бути порушення прав та законних інтересів інших учасників ринку послуг та які здійснюють свою діяльність у повній відповідності та дотриманні норм законодавства (податкового, про захист економічної конкуренції, про телекомунікації тощо).

Сподіваємось на розуміння та якнайшвидше врегулювання зазначеного питання.

 

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                    О. Федієнко