Лист № 114 від 27.07.2018 «Мега Лінк», ТОВ щодо дотримання принципів чесної конкуренції на ринку телекомунікаційних послуг

27.07.2018
Вихідні реквізити: 
Вих. № 114 від 27.07.2018
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач: 
«Мега Лінк» ТОВ

Директору ТОВ «Мега Лінк»

Радиєвій А.В.

вул. Собінова, буд. 1, м. Дніпро, 49000

 

Копія: ТОВ «Фрегат ТВ»

вул. Кольцова, буд. 8, кв. 2

м. Дніпро, 49000

Вих. № 114

від 27 липня 2018 р.

 

Шановна Аліно Вікторівно!

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), яка об’єднує понад 200 підприємств сфери ІКТ, в т.ч. оператори, провайдери телекомунікацій, висловлює Вам повагу та звертається з наступним.

В напрямку своєї статутної діяльності ІнАУ вживає відповідних заходів, направлених на захист законних прав та інтересів своїх учасників, дотримання учасниками ринків телекомунікаційних послуг принципів доброчесної конкуренції та законодавства України. 

З метою взаємодії з компаніями – членами ІнАУ у питаннях забезпечення захисту економічної конкуренції, запобігання встановленню демпінгових та дискримінаційних цін, протидії недобросовісній конкуренції тощо, ІнАУ створено Комітет з питань захисту економічної конкуренції (далі – Комітет).

На засіданні Комітету, яке відбулось 13.07.2018, учасниками обговорено питання тарифоутворення на послуги доступу до Інтернет та виявлено, що окремими провайдерами телекомунікацій на території Черкаської області, з метою залучення нових абонентів послуги доступу до мережі Інтернет та збільшення власної абонентської бази проводяться рекламні акції. Зокрема, учасниками засідання було виражену позицію щодо недопустимості дій будь-кого з учасників ринку телекомунікацій, направлених на ведення нечесної конкуренції та вживати всіх передбачених заходів, направлених на припинення порушень законодавства та недопустимості нанесення фінансової шкоди іншим учасникам ринків телекомунікаційних послуг.

Умовами акції «4G» (http://fregat.com/chk/rates-and-promotions/poops-4g/, http://fregat.com/chk/rates-and-promotions/poops-4g/rules_action_4g/, https://drive.google.com/file/d/1byu0L_9k_c1s2AhIvgdI1Y0WS7oC2gvX/view), яка застосовується у м. Черкаси, ініціатором якої є ТОВ «Мега Лінк» та офіційні правила якої затверджені директором цього товариства 25.04.2018, передбачено:

  • швидкість доступу в мережі Інтернет – до 100 Мбіт/сек, без обмежень трафіку (прийом/передача);
  • визначено певні адміністративно-територіальні одиниці, де застосовується акція «4 G»;
  • строк дії тарифного плану «Фрегат 4 Grn» - 12 місяців з дати першої авторизації в мережі;
  • вартість підключення до мережі – 150,00 грн. з ПДВ (вартість кабелю абонентом оплачується додатково);
  • вартість послуг у тарифному плані – 4,00 грн. на місяць з ПДВ;
  • після закінчення строку дії тарифного плану «Фрегат 4 Grn» абонента автоматично буде переведено на тарифний план All Inclusive згідно міста надання послуг*

* за даними з сайту ТОВ «Фрегат ТВ», на сьогодні повна вартість тарифного плану All Inclusive, наприклад, у м. Черкаси становить 118 грн з ПДВ/місяць, у м. Дніпро 184 грн з ПДВ/місяць, у м. Запоріжжя та м. Київ – 164 грн з ПДВ/місяць.

При цьому, є підстави вважати, що такі підходи до формування тарифних планів, проведення рекламних акцій, спрямованих на залучення нових абонентів, не у повній мірі відповідають принципам чесної конкуренції, оскільки, навіть, не поглиблюючись у економічний аналіз розрахунку, звичайна ціна послуги доступу до мережі Інтернет на швидкості до 100 Мбіт/с, як на національному, так і європейському ринку, значно вища. Не виключено, що абоненти, які отримують послуги в інших провайдерів телекомунікацій, можуть бути зацікавлені в даній акції, з огляду на її «фінансову привабливість», та переключатимуться.

Тому, така поведінка суб’єкта господарювання на ринку послуг доступу до Інтернет може мати негативні наслідки на конкуренцію, створюючи неправомірні переваги, оскільки, навряд чи інші учасники ринку зможуть витримати фінансове навантаження та конкурувати на ринку, встановлюючи ціну у 4,00 грн./місяць протягом 12 місяців.

Вважаємо, що поведінка та дії товариства при формуванні тарифного плану «Фрегат 4 Grn» можуть свідчити й про те, що тарифи на послуги мають ознаки дискримінаційних, адже акція по реалізації тарифного плану застосовується не в усіх населених пунктах, а лише відносно до осіб, які проживають в багатоквартирних будинках у містах Дніпро, Київ, Черкаси, Новомосковськ, Запоріжжя, Каменське, Павлоград, Кривий Ріг, Жовті Води, Покров, Кременчук, Синельникове, Світловодськ, Верхньодніпровськ, смт. Черкаське, Гвардійське, Охтирка, Коломия, Краматорськ, Кропивницький, Лисичанськ, Маріуполь, Павлоград, Покровськ, Сєвєродонецьк, Слов’янськ, Сміла, Теплодар, Черкаси, та раніше не були користувачами телекомунікаційних послуг Фрегат, МегаЛінк, Ексфлойт, 4Net, Мегастайл.

Отже, враховуючи вищенаведене, звертаємось до Вас, як до керівника ТОВ «Мега Лінк», з пропозицією вжити заходів, направлених на недопущення порушення законодавства на ринку послуг доступу до Інтернет, дотримуватись загальних принципів чесної конкуренції, не вживати дій, наслідком яких може буте порушення прав та законних інтересів інших учасників ринку послуг та які здійснюють свою діяльність у повній відповідності та дотриманні норм законодавства (податкового, про захист економічної конкуренції, про телекомунікації тощо).

В протилежному випадку, звертаємо Вашу увагу на те, що будемо захищати права учасників ІнАУ шляхом підтримання звернень до державних органів, зокрема, Антимонопольного комітету України.

Разом з цим, сподіваємось на розуміння та врегулювання зазначеного питання без втручання державних органів.

 

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                   О. Федієнко