Лист № 132/1-4 від 23.11.2020 щодо усунення порушення законодавства по відношенню до ТОВ «ХАТАНЕТ»

23.11.2020
Вихідні реквізити: 
Вих. № 132/1-4 від 23.11.2020
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Прем’єр-міністру України

ШМИГАЛЮ Д.А.

 

Віце-прем’єр-міністру України –

Міністру цифрової трансформації

ФЕДОРОВУ М.А.

 

Міністру розвитку громад та територій України

ЧЕРНИШОВУ О.М.

 

Голові Київської обласної державної адміністрації

ВОЛОДІНУ В.Г.

 

Вих. № 132/1-4

від 23.11.2020

 

Щодо усунення порушення законодавства

по відношенню до ТОВ «ХАТАНЕТ»

 

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), до складу якої входить понад 220 суб’єктів господарювання України у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

Відповідно до Статуту, одним із напрямків діяльності ІнАУ є представництво та захист учасників в органах центральної та місцевої влади, інших державних та недержавних установах і організаціях з питань розвитку Інтернету, послуг в мережі Інтернет та ІКТ.

До ІнАУ надійшло звернення від учасника – ТОВ «ХАТАНЕТ» (код ЄДРПОУ 37517197) з інформацією про порушення Дівичківською сільською радою Переяслав-Хмельницького району Київської області (далі – сільська рада) законів України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» (далі – Закон про доступ), «Про місцеве самоврядування в Україні», інших нормативно-правових актів, які регулюють питання доступу до інфраструктури об’єкта будівництва. Зокрема, йдеться про ігнорування положень нормативно-правових актів, які визначають процедуру доступу до інфраструктури об’єкта будівництва для розташування технічних засобів телекомунікацій для надання телекомунікаційних послуг жителям с. Дівички Київської області.

Так, між ТОВ «ХАТАНЕТ» та сільською радою майже впродовж 2-х років (!) відбувається листування, зокрема, за хронологію з останнього:

 • запит ТОВ «ХАТАНЕТ» щодо надання доступу від 22.11.2019 № 62, який оформлено у відповідності до вимог Закону про доступ;
 • лист сільської ради від 03.12.2019 № 667 щодо надання пакету документів;
 • лист ТОВ «ХАТАНЕТ» від 15.01.2020 № 1 про надання додаткових документів;
 • лист сільської ради від 31.01.2020 № 117 з повідомленням про те, що сільська рада не є власником (володільцем) інфраструктури та можливість розгляду питання після завершення справи у суді;
 • лист ТОВ «ХАТАНЕТ» від 07.02.2020 № 28 відносно уточнення щодо права сільської ради для укладення договору з доступу;
 • лист сільської ради від 24.02.2020 № 188 відносно того, що відсутня технічна документація на об’єкти будівництва, а отже, відсутні підстави визнавати сільську раду власником (володільцем) інфраструктури об’єктів будівництва, до яких здійснено запит;
 • лист ТОВ «ХАТАНЕТ» від 13.04.2020 щодо недопустимості необґрунтованої відмови у доступу до інфраструктури;
 • лист сільської ради від 28.04.2020 № 350 з власною позицією щодо відсутності підстав в укладанні договору з доступу;
 • лист ТОВ «ХАТАНЕТ» від 22.07.2020 з проханням повторно розглянути запит про надання доступу до інфраструктури об’єкта будівництва. А також надано повідомлення про те, що за результатом звернення до військової частини, яку сільська рада зазначала як власника (володільця) інфраструктури об’єкта доступу, встановлено, що об’єкти, які товариство вказало у своєму запиті, передані з балансу Київського КЕУ на баланс Дівичківської ОТГ;
 • лист сільської ради від 19.08.2020 № 599 з пропозицією надання пакету документів відповідно до Закону про доступ для їх розгляду на сесії сільської ради;
 • лист ТОВ «ХАТАНЕТ» від 07.09.2020 № 33 про надання пакету документів відповідно до Закону про доступ;
 • лист сільської ради від 29.09.2020 № 651 про відмову в доступі до інфраструктури об’єкта будівництва. При цьому не вказано обґрунтування для відмови.

В завершення цього листування сільська рада повідомила ТОВ «ХАТАНЕТ», що за результатом розгляду запиту з надання доступу до об’єкту будівництва для надання послуг доступу до Інтернету та цифрового телебачення на 31-й сесії сільської ради 22.09.2020 винесено рішення № 1456 про відмову (див. лист сільської ради від 02.10.2020 № 663). Проте, у цьому листі, знову відсутня будь-яка інформація про причини такої відмови, що суперечить частинам тринадцятій-чотирнадцятій статті 12 Закону про доступ.

Внаслідок таких необґрунтованих дій з боку сільської ради та затягування строків розгляду запиту про доступ до інфраструктури, порушення процедури розгляду такого запиту, ТОВ «ХАТАНЕТ» не має змоги прокласти магістральний кабель для підключення до мережі Інтернет військової частини.

Вважаємо вказані дії сільської ради такими, що, окрім Закону про доступ, не відповідають законодавству про місцеве самоврядування. Відповідно до підпункту 18 пункту «а» частини першої статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» саме до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить повноваження з організації недискримінаційного доступу операторів та провайдерів телекомунікацій, уповноважених ними осіб до інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, енергетики, кабельної каналізації електрозв’язку, будинкової розподільної мережі комунальної власності на договірній основі з підприємствами, на балансі яких перебуває ця інфраструктура. Відповідно до підпункту 12 пункту «а» частини першої статті 31 цього ж Закону повноваження з організації розвитку інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту комунальної власності для розміщення технічних засобів телекомунікацій з метою задоволення потреб населення у телекомунікаційних послугах також віднесено до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.

Отже, питання розгляду запиту ТОВ «ХАТАНЕТ» про надання доступу до інфраструктури об’єкта будівництва, в даному випадку, повинно вирішуватись саме виконавчим комітетом сільської ради, а не сесією сільської ради.

Як Урядом, так і Міністерством цифрової трансформації постійно декларується намір підключення соціальних об’єктів до високошвидкісного Інтернету в сільській місцевості з виділенням коштів із державного бюджету. Проте, ІнАУ вчергове звертає Вашу увагу, що основною проблемою гальмування процесів розгортання телекомунікаційних мереж у населених пунктах є саме протидія окремих власників (володільців) інфраструктури об’єктів доступу, органів місцевого самоврядування. І саме на врегулювання цих проблем, в першу чергу, має бути сконцентрована увага державних органів.

Враховуючи наведене, просимо розглянути наше звернення разом із зверненням та матеріалами ТОВ «ХАТАНЕТ», вжити заходів, направлених на припинення порушення законодавства з боку Дівичківської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області та сприяти розгортанню ТОВ «ХАТАНЕТ» телекомунікаційної мережі у с. Дівички Київської області для підключення до мережі Інтернет військової частини та надання послуг доступу до Інтернету та цифрового телебачення жителям цього населеного пункту.

Додаток: копія звернення ТОВ «ХАТАНЕТ» з додатками.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                                             А. Пятніков