Лист № 136 від 01.12.2020 Мінцифри щодо врегулювання питань застосування положень законів України щодо застосування РРО операторами, провайдерами телекомунікацій

01.12.2020
Вихідні реквізити: 
Вих. № 136 від 01.12.2020
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач: 
Міністерство цифрової трансформації України

Віце-прем’єр-міністру –

Міністру цифрової трансформації

ФЕДОРОВУ М.А.

 

Вих. № 136

від 01.12.2020

 

Щодо створення робочої групи

 

Шановний Михайле Альбертовичу!

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), яка об’єднує понад 220 підприємств галузі інформаційно-комунікаційних технологій, висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» від 20.09.2019 № 129-IX та Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» від 20.10.2019 № 128-IX були прийняті норми, якими передбачається обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) платниками, які перебувають на спрощеній системі оподаткування.

До ІнАУ звертаються учасники Асоціації з проханням сприяти в отриманні інформації та роз’яснень з питань застосування з 01.01.2021 законодавства щодо застосування РРО, адже нововведені законодавчі положення є не зовсім чіткими та однозначно зрозумілими, зокрема, при їх застосуванні за отримані абонентами (споживачами) телекомунікаційні послуги.

З метою врегулювання таких питань, в т.ч. шляхом внесення змін до законодавства України, опрацювання чітких та зрозумілих механізмів застосування законодавства у сфері застосування РРО операторами, провайдерами телекомунікацій, Інтернет Асоціація України звернулась до Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики з пропозицією ініціювати за участі Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації, Міністерства фінансів України, Державної податкової служби України, Міністерства цифрової трансформації України, інших заінтересованих органів державної влади, якнайшвидше створити робочу групу з метою напрацювання шляхів врегулювання проблемних питань у діяльності операторів, провайдерів телекомунікацій, які можуть виникнути з січня 2021 року у зв’язку із введенням законодавчих змін щодо обов’язковості використання РРО/ПРРО, та наслідком чого можуть бути застосовані штрафні санкції.

Враховуючи вищенаведене, просимо підтримати ініціативу ІнАУ щодо створення робочої групи.

Про результати розгляду нашого листа просимо повідомити письмово.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                              А. Пятніков