Лист № 142 від 13.09.2018 Голові Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв’язку щодо звернення про припинення неправомірних дій відносно ТОВ «Онлайн Україна» в м. Авдіївка Донецької області

13.09.2018
Вихідні реквізити: 
Вих. № 142 від 13.09.2018
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач: 
Голова Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв’язку

Голові Комітету Верховної Ради

України з питань інформатизації та зв’язку

ДАНЧЕНКУ О.І.

 

 

Вих. № 142

від 13 вересня 2018 року

 

Щодо припинення неправомірних дій

відносно ТОВ «Онлайн Україна»

у м. Авдіївка Донецької області

 

Шановний Олександре Івановичу!

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), яка об’єднує понад 200 підприємств сфери ІКТ, серед яких, в переважній більшості, оператори та провайдери телекомунікацій України, висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

У вересні 2018 року до ІнАУ надійшло звернення від ТОВ «Онлайн Україна» (код ЄДРПОУ 37295458; Запорізька обл., м. Бердянськ, вул. Правди, 80а) на дії, які можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення окремими особами у м. Авдіївка Донецької області.

ТОВ «Онлайн Україна» здійснює діяльність з надання телекомунікаційних послуг (доступ до Інтернету) відповідно до законодавства у сфері телекомунікацій, в т.ч. на території м. Авдіївка Донецької області, має відповідні договори на розміщення телекомунікаційних мереж.

Зокрема, у своєму зверненні до ІнАУ ТОВ «Онлайн Україна» зазначає, що, починаючи з 30.08.2018, кожного дня, окремими особами без відповідних законних підстав, в т.ч. без судового рішення, руйнуються та викрадаються в багатоквартирних будинках м. Авдіївка ящики з телекомунікаційним обладнанням та дроти, що є власністю цього товариства та з використанням яких надаються жителям м. Авдіївка телекомунікаційні послуги (доступ до Інтернету). Такі дії окремих осіб, за твердженням ТОВ «Онлайн Україна», зупинили діяльність надання послуг в м. Авдіївка, позбавили близько 1500 абонентів отримувати телекомунікаційні послуги, чим товариству нанесено шкоду близько 500000 грн. За інформацією товариства, по даних фактах до ЄРДР 31.08.2018 внесено відомості та розпочато кримінальне провадження за № 1201805014000623.

Крім цього, 31.08.2018, 01.09.2018, 02.09.2018, 03.09.2018, 04.09.2018 окремими особами без відповідних законних підстав та судового рішення обрізано та знищено магістральні оптоволоконні дроти, пошкоджено ящики з телекомунікаційним обладнанням, які також є власністю товариства (детальна інформація викладена у заяві від 11.09.2018 № 19/02, копія якої додається).

ТОВ «Онлайн Україна», у своєму зверненні, вказує на те, що такі протизаконні дії, направлені на зупинення здійснення господарської діяльності у сфері телекомунікацій, відбуваються з відома та узгодження окремих службових осіб, а саме, керівника військово-цивільної адміністрації м. Авдіївка Малихіна П.В. та керівника КП «СЄЗ» Авдіївської міської ради Філіпенка О.Г. Крім цього, товариство зазначає й на те, що відділенням поліції не реєструється в ЄРДР інформація про злочин, передбачений частиною третьою статті 206 КК України, скоєний зазначеними особами.

У своїй заяві від 11.09.2018 № 19/02 ТОВ «Онлайн Україна» вказує й на інші факти, які можуть свідчити про неналежне досудове розслідування по окремих кримінальних справах та про факти порушення права власності та права здійснення господарської діяльності, вчинені окремими особами щодо цього товариства.

На наш погляд, вчинення незаконних дій, вказаних у заяві товариства від 11.09.2018 № 19/02, може мати наслідком нанесення значних фінансових збитків оператору телекомунікацій, який здійснює свою діяльність на законних підставах, та, не виключно, до змушення припинити надання телекомунікаційних послуг у м. Авдіївка.

Наразі, споживачі, які були абонентами цього товариства, або отримуватимуть послуги від іншого оператора/провайдера телекомунікацій, або, не виключено, будуть задовольняти свій попит в отриманні інформації через встановлені супутникові антени, через які надходитиме і заборонений в Україні контент Російської Федерації.

На наш погляд, така напруга та протизаконні дії мають негайно припинитись відносно ТОВ «Онлайн Україна» у м. Авдіївка Донецької області, враховуючи, хоча б те, що місто є прифронтовою зоною. Навіть, за наявності у представників влади зауважень до діяльності оператора телекомунікацій, вважаємо, що вдаватись до дій з вирізання телекомунікаційного обладнання, мереж, заварювання телекомунікаційних ящиків, тощо, є нецивілізованим та незаконним методом.

Така напружена ситуація, яка виражається у навмисному ігноруванні окремими особами чинного законодавства України, у створенні перешкод у здійсненні товариством законної господарської діяльності у сфері телекомунікацій, також створює загрозу національним інтересам держави, праву суспільства та громадян в отриманні інформації.

Враховуючи наведене, просимо в межах повноважень та компетенції, сприяти вжиттю заходів, направлених на негайне припинення неправомірних дій відносно ТОВ «Онлайн Україна» у м. Авдіївка Донецької області.

Про результати розгляду цього звернення просимо повідомити письмово.

 

Додаток: копія заяви ТОВ «Онлайн Україна» від 11.09.2018 № 19/02.  

 

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                                 О. Федієнко