Лист № 15 від 20.02.2020 КМДА щодо пропозицій до проєкту рішення про встановлення плати за доступ

20.02.2020
Вихідні реквізити: 
Вих. № 15 від 20.02.2020
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач: 
КМДА, Київська міська державна адміністрація

Голові Київської міської державної адміністрації

КЛИЧКУ В.В.

вул. Хрещатик, 36, м. Київ, 01044

 

Вих. № 15

від 20 лютого 2020 року

 

Пропозиції до проєкту рішення

 

Шановний Віталію Володимировичу!

Інтернет Асоціація України висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

12 лютого 2020 року на вебсайті Київської міської ради https://kyivcity.gov.ua втретє було розміщено проєкт рішення Київської міської ради «Про встановлення плати за доступ до елементів інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, енергетики, кабельної каналізації електрозв’язку, будинкової розподільної мережі комунальної власності територіальної громади міста Києва» (далі – проєкт рішення) та встановлено термін для надання зауважень та пропозицій до 12 березня 2020 року.

ІнАУ, вже надавала зауваження та пропозиції до проєкту рішення, які частково враховано. Разом з цим, просимо розглянути та врахувати наступну пропозицію, а саме, підпункти 2.1 та 2.2 пункту 2 проєкту рішення викласти у редакції:

 

Редакція положення, запропонована у проєкті рішення

Редакція положення, запропонована ІнАУ

Обґрунтування

2.1. Забезпечувати на договірній основі безперешкодний та недискримінаційний доступ операторів та провайдерів телекомунікацій, уповноважених ними осіб, до об’єктів, які закріплені на праві господарського відання або оперативного управління, в тому числі перебувають на балансі.

2.1. Забезпечувати на договірній основі   безперешкодний та недискримінаційний доступ операторів та провайдерів телекомунікацій, уповноважених ними осіб, до інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, енергетики, кабельної каналізації електрозв’язку, будинкової розподільної мережі, які закріплені на праві господарського відання або оперативного управління, в тому числі перебувають на балансі.

Пропонується привести формулювання цього положення у проєкті рішення у відповідність до вимог, визначених у підпункті 19 пункту «а» частини першої статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Крім цього, чіткість формулювання цього положення, на наш погляд, усуватиме можливі спірні ситуації щодо розуміння слова «об’єктів» та матиме відсилання саме до положень Закону про доступ.

2.2. Визначати у договорах з доступу розмір плати за доступ до об’єктів згідно з відповідною методикою визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта доступу, затвердженою відповідним державним органом влади.

2.2. Визначати у договорах з доступу розмір плати за доступ до об’єктів згідно з відповідною методикою визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта доступу, затвердженою відповідним центральним органом виконавчої влади чи Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

Запропонована редакція узгоджується із статтями 7-10 Закону про доступ та унеможливлює неоднозначність застосування виразу «державними органами влади». Крім того, у Конституції України застосовується вираз «органи державної влади».

 

           

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                         А. Пятніков