Лист № 167 від 12.11.2018 ДРСУ щодо погодження проекту наказу Мінрегіону «Про затвердження Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі»

12.11.2018
Вихідні реквізити: 
Вих. № 167 від 12.11.2018
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач: 
ДРСУ, Державна регуляторна служба України

Голові Державної регуляторної служби України

Ляпіній К.М.

вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011

 

Копія: Міністерство регіонального розвитку, будівництва

та житлово-комунального господарства

вул. Велика Житомирська, 9, м. Київ, 01601

 

 

Вих. № 167

від 12 листопада 2018 року

 

Щодо погодження проекту наказу Мінрегіону

«Про затвердження Методики визначення

плати за доступ до елементів інфраструктури

будинкової розподільної мережі»

 

Шановна Ксеніє Михайлівно!

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), до складу якої входить понад 200 суб’єктів господарювання України у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

На офіційній веб-сторінці Державної регуляторної служби України (далі – ДРС України) http://www.drs.gov.ua/analysis_projects/page/5/ розміщена інформація про те, що  Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (далі – Мінрегіон) разом із супровідним листом від 11.10.2018 № 5120/2/19-18 направлено на погодження проект наказу «Про затвердження Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі» (далі – проект наказу).

З зазначеного хотіли б звернути увагу на те, що Верховною Радою України  07 лютого 2017 року було прийнято, а з 04 червня 2017 року набрав чинності Закон України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» (далі – Закон про доступ), який визначає правові, економічні та організаційні засади забезпечення доступу до інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики, кабельної каналізації електрозв’язку, будинкової розподільної мережі для розташування технічних засобів телекомунікацій з метою забезпечення розвитку інформаційного суспільства в Україні, встановлює повноваження органів державної влади, органів місцевого самоврядування, визначає права та обов’язки осіб, які беруть участь у таких господарських відносинах.

 Відповідно до пункту 6 Розділу VI Прикінцевих та Перехідних положень Закону про доступ, Кабінет Міністрів України з дня опублікування цього Закону зобов’язаний був прийняти передбачені цим Законом нормативно-правові акти, привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом, забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правові акти у відповідність із цим законом.

Проте, зазначена вимога Закону про доступ дотепер виконана не у повному обсязі. Зокрема, Мінрегіоном, Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, Міністерством інфраструктури України не прийняті методики визначення плати за доступ.

Проект Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі розроблявся за участі представників профільних асоціацій, об’єднань та учасників ринку телекомунікацій. Як на наш погляд, у проекті цього документу розробником були враховані зауваження та пропозиції, надані у ході громадського обговорення.

Якнайшвидше прийняття цього документу є нагальною потребою задля врегулювання проблемних питань, які виникають між власниками (володільцями), які не є операторами, провайдерами телекомунікацій, та замовниками доступу інфраструктури БРМ, зокрема, в частині визначення та встановлення розмірів плати.

 

Враховуючи наведене, звертаємось до Вас з проханням в межах законодавчо встановлених повноважень та компетенції вжити заходів щодо якнайшвидшого розгляду та погодження проекту  наказу Мінрегіону «Про затвердження Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі».

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                             О. Федієнко