Лист № 176 від 11.06.2019 Міненерговугілля щодо ймовірних порушень законодавства Бердянським РЕМ ПАТ «Запоріжжяобленерго»

11.06.2019
Вихідні реквізити: 
Вих. № 176 від 11.06.2019
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач: 
Міністерство енергетики та вугільної промисловості України

Міністру енергетики та вугільної промисловості

Насалику І.С.

вул. Хрещатик, 30, м. Київ, 01601

 

Копія: Виконуючій обов’язки генерального директора

ПАТ «Запоріжжяобленерго»

Ангеловій О.П.

вул. Сталеварів, 14, м. Запоріжжя

69035

 

Вих. № 176

від 11 червня 2019 року

 

Щодо ймовірних порушень законодавства

Бердянським РЕМ ПАТ «Запоріжжяобленерго»

 

Шановний Ігоре Степановичу!

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), яка об’єднує понад 220 підприємств сфери ІКТ, серед яких, в переважній більшості, оператори та провайдери телекомунікацій України, висловлює Вам свою повагу та звертається з наступним.

Відповідно до Статуту, одним із напрямків діяльності ІнАУ є представництво та захист членів Асоціації в органах центральної та місцевої влади, інших державних та недержавних установах та організаціях з питань розвитку Інтернету, послуг в мережі Інтернет та ІКТ.

До ІнАУ звернулось ТОВ «ОНЕТ» (Запорізька область, м. Бердянськ, село Нововасилівка, код ЄДРПОУ 38699906), яке є членом ІнАУ, з проханням, в межах статутних повноважень, сприяти врегулюванню ситуації, яка виникла у відносинах з ПАТ «Запоріжжяобленерго» в особі Бердянської міжрайонної РЕМ.

За інформацією ТОВ «ОНЕТ», наданою листом ТОВ «ОНЕТ» до ІнАУ №02/05 від 5 червня 2019 р. (додається) підприємство здійснило всі необхідні кроки щодо переукладання існуючого договору з ПАТ «Запоріжжяобленерго» на використання опор повітряних ліній електропостачання напругою 04/-6/10 КВ для сумісного підвісу оптоволоконних ліній, які визначені Законом України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» (далі – Закон про доступ) та Правилами надання доступу до інфраструктури об’єкта електроенергетики, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2018 № 853 (далі – Правила надання доступу).

Незважаючи на ці кроки з боку ТОВ «ОНЕТ», здійснені на виконання вимог Закону Про доступ і Правил надання доступу, ПАТ «Запоріжжяобленерго» відмовило ТОВ «ОНЕТ» у переукладанні діючих договорів на сумісний підвіс ВОЛЗ з 01.01.2019 р. і вживає заходів щодо демонтажу кабелів ВОЛЗ ТОВ «ОНЕТ», розміщених на опорах ліній електропередачі в м. Бердянську. При цьому ТОВ «ОНЕТ» має підстави вважати, що ПАТ «Запоріжжяобленерго» як власник інфраструктури об’єкта доступу не дотримується зобов’язань вжити заходів для вирішення спорів із замовником на етапах отримання технічних умов з доступу, погодження проектної документації з доступу, укладання, зміни, виконання чи розірвання договору з доступу шляхом проведення консультацій та переговорів, як це передбачено пунктом 6 частини другої статті 14 Закону України Про доступ.

Таким чином, є підстави стверджувати, що дії ПАТ «Запоріжжяобленерго» щодо відмови від переукладання діючих договорів з ТОВ «ОНЕТ» на сумісний підвіс ВОЛЗ та заплановані заходи щодо демонтажу кабелів ВОЛЗ ТОВ «ОНЕТ», розміщених на опорах ліній електропередачі в м. Бердянську, вчинені з порушенням законодавства, яке регулює порядок доступу до інфраструктури об’єктів електроенергетики, та наносять шкоди законним інтересам ТОВ «ОНЕТ».

Таке ігнорування вимог Закону Про доступ і Правил надання доступу з боку ПАТ «Запоріжжяобленерго» матиме наслідком не лише порушення законних прав суб’єкта господарювання у сфері телекомунікацій, але і створить проблеми з доступом до мережі Інтернет абонентам ТОВ «ОНЕТ» у місті Бердянську, та, зрештою, завдасть шкоди реалізації курсу держави на дигіталізацію всіх сфер суспільного життя та впровадженню декларованої Президентом України програми «Держава у смартфоні».

З огляду на зазначене, просимо негайно втрутитись у ситуацію, провести відповідне службове розслідування та притягнути до відповідальності осіб, винних у порушенні законодавства щодо ТОВ «ОНЕТ».

Про результати цього звернення просимо повідомити в установлений термін письмово.

Додаток: копія звернення ТОВ «ОНЕТ» №02/05 від 5 червня 2019 р. на 3 арк.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                            О.Федієнко