Лист № 177 від 11.06.2019 Запорізькому обласному територіальному відділенню АМКУ щодо ймовірних порушень законодавства про захист економічної конкуренції Бердянським РЕМ ПАТ «Запоріжжяобленерго»

11.06.2019
Вихідні реквізити: 
Вих. № 177 від 11.06.2019
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач: 
Запорізьке обласне територіальне відділення АМКУ

Голові Запорізького обласного територіального

відділення Антимонопольного комітету України

Білому О.М.

проспект Соборний, 164, м. Запоріжжя

69107

Вих. № 177

від 11 червня 2019 року

 

Щодо ймовірних порушень законодавства

про захист економічної конкуренції

Бердянським РЕМ ПАТ «Запоріжжяобленерго»

 

Шановний Олександре Миколайовичу! 

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), яка об’єднує понад 220 підприємств сфери ІКТ, серед яких, в переважній більшості, оператори та провайдери телекомунікацій України, висловлює Вам свою повагу та звертається з наступним.

Відповідно до Статуту, одним із напрямків діяльності ІнАУ є представництво та захист членів Асоціації в органах центральної та місцевої влади, інших державних та недержавних установах та організаціях з питань розвитку Інтернету, послуг в мережі Інтернет та ІКТ.

До ІнАУ звернулось ТОВ «ОНЕТ» (Запорізька область, м. Бердянськ, село Нововасилівка, код ЄДРПОУ 38699906), яке є членом ІнАУ, з проханням, в межах статутних повноважень, сприяти врегулюванню ситуації, яка виникла у відносинах з ПАТ «Запоріжжяобленерго» в особі Бердянської міжрайонної РЕМ.

За інформацією ТОВ «ОНЕТ», наданою листом ТОВ «ОНЕТ» до ІнАУ №02/05 від 5 червня 2019 р. (додається) підприємство здійснило всі необхідні кроки щодо переукладання існуючого договору з ПАТ «Запоріжжяобленерго» на використання опор повітряних ліній електропостачання напругою 04/-6/10 КВ для сумісного підвісу оптоволоконних ліній, які визначені Законом України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» (далі – Закон про доступ) та Правилами надання доступу до інфраструктури об’єкта електроенергетики, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2018 № 853 (далі – Правила надання доступу).

Незважаючи на ці кроки з боку ТОВ «ОНЕТ», здійснені на виконання вимог Закону Про доступ і Правил надання доступу, ПАТ «Запоріжжяобленерго» відмовило ТОВ «ОНЕТ» у переукладанні діючих договорів на сумісний підвіс ВОЛЗ з 01.01.2019 р. і вживає заходів щодо демонтажу кабелів ВОЛЗ ТОВ «ОНЕТ», розміщених на опорах ліній електропередачі в м. Бердянську. При цьому ТОВ «ОНЕТ» має підстави вважати, що ПАТ «Запоріжжяобленерго» як власник інфраструктури об’єкта доступу не дотримується зобов’язань вжити заходів для вирішення спорів із замовником на етапах отримання технічних умов з доступу, погодження проектної документації з доступу, укладання, зміни, виконання чи розірвання договору з доступу шляхом проведення консультацій та переговорів, як це передбачено пунктом 6 частини другої статті 14 Закону України Про доступ, а також діє в порушення ст. 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції» шляхом створення перешкод доступу на ринок та обумовлюючи укладання угод прийняттям суб’єктом господарювання додаткових зобов’язань, які за своєю природою не стосуються предмета договору.

Враховуючи вищенаведене, з метою припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції і умов, що їм сприяють, просимо надати рекомендації ПАТ «Запоріжжяобленерго» в особі Бердянської міжрайонної РЕМ вжити заходів щодо припинення порушень законодавства у сфері економічної конкуренції.

 

Додаток: копія звернення ТОВ «ОНЕТ» №02/05 від 5 червня 2019 р. на 3 арк.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                          О.Федієнко