Лист № 178/1-2 від 20.12.2021 Мінфіну та ДПС щодо запиту на інформацію стосовно застосування операторами, провайдерами телекомунікацій РРО/ПРРО

20.12.2021
Вихідні реквізити: 
Вих. № 178/1-2 від 20.12.2021
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

 

Міністру фінансів України

МАРЧЕНКУ С.М.

 

Виконуючому обов’язки

Голови Державної податкової служби України

ТІТАРЧУКУ М.І.

Вих. № 178/1-2

від 20.12.2021

 

Щодо надання інформації

 

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), до складу якої входить понад 230 суб’єктів господарювання у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, значна частина яких є операторами, провайдерами телекомунікацій, які надають послуги доступу до Інтернету, висловлюємо Вам свою повагу та звертаємося з наступним.

Одним із напрямків статутної діяльності ІнАУ є представництво та захист Членів ІнАУ в органах центральної та місцевої влади, інших державних та недержавних установах та організаціях з питань розвитку Інтернету, послуг в мережі Інтернет та ІКТ.

До ІнАУ звертаються учасники ринку телекомунікацій, які надають послуги з доступу до Інтернету, з проханням отримання офіційної інформації з питань обов’язковості застосування всіма суб’єктами без виключення РРО/ПРРО, як юридичними особами, так і фізичними особами-підприємцями (ФОП).

Враховуючи наведене, просимо надати інформацію з наступних питань:

- Чи усі оператори та провайдери телекомунікацій зобов’язані безумовно мати РРО/ПРРО та надсилати кожному споживачеві (абоненту) чек РРО? Якщо є виключення, просимо вказати.

- Чи зобов’язані усі оператори та провайдери телекомунікацій надсилати кожному споживачеві (абоненту) чек РРО у випадках, якщо оплата здійснена абонентом (споживачем) через платіжні термінали LiqPay в іншому місті, області і т.д.?

- Чи зобов’язані усі оператори та провайдери телекомунікацій надсилати кожному споживачеві (абоненту) чек РРО у випадках отримання оплати через банківські установи, каси, банківські термінали самообслуговування?

- Як оператор, провайдер телекомунікацій може відстежити та своєчасно направити таким споживачам чеки РРО, адже лише за одну добу таких проплат може бути велика кількість?

- Які практичні рекомендації оператору, провайдеру телекомунікацій для відстеження платежів через «небанківські» термінали самообслуговування (чи в інший спосіб аніж через банк)?

- Як повинен діяти оператор, провайдер телекомунікацій, якщо за споживача (абонента) телекомунікаційних послуг сплачує стороння особа, для прикладу родич, а контактні дані особи, яка фактично здійснила платіж, оператору, провайдеру телекомунікацій не відомі?

- Роз’яснити, чи вірно ми розуміємо положення пункту 12 статті 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що РРО/ПРРО не є обов’язковим до застосування якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (склади, місця зберігання товарів, оптова торгівля тощо), тобто оплата дистанційна через LiqPay тощо?

 

За наявності, просимо надати іншу інформацію чи рекомендації щодо застосування операторами, провайдерами телекомунікацій РРО/ПРРО.

 

Про результати розгляду цього звернення просимо повідомити письмово.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                     Олександр Савчук