Лист № 218 від 19.12.2018 Міністру інфраструктури України щодо надання пропозицій до проекту Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта транспорту

19.12.2018
Вихідні реквізити: 
Вих. № 218 від 19.12.2018
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач: 
Міністерство інфраструктури України

Міністру інфраструктури України

Омеляну В.В.

проспект Перемоги, 14, м. Київ, 01135

 

Вих. № 218

від 19 грудня 2018 року

 

Щодо проекту Методики визначення плати за доступ

до елементів інфраструктури об’єкта транспорту

 

Шановний Володимире Володимировичу!

27 листопада 2018 року на офіційній веб-сторінці Міністерства інфраструктури України (далі – Мінінфраструктури) https://mtu.gov.ua/ у рубриці «Діяльність», підрубриці «Регуляторна діяльність», оприлюднений проект наказу Мінінфраструктури «Про затвердження Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта транспорту» (далі – проект Методики).

Термін подання зауважень та пропозицій до проекту Рішення встановлено до 26.12.2018.

ІнАУ, здійснивши аналіз положень проекту Методики, надає наступні зауваження до його змісту.

У проекті Методики пропонується Розділом IV «Визначення розміру плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта транспорту, що відносяться до об’єкта будівництва», встановити формулу, за якою визначатиметься періодична плата за доступ до елементів інфраструктури об’єкта транспорту, що відносяться до об’єкта будівництва.

Разом з цим, у статті 1 Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» (далі – Закон про доступ) надано визначення термінів «інфраструктура об’єкта транспорту» та «інфраструктура об’єкта будівництва», як різних за своїми складовими.

Крім цього, відповідно до статті 8 Закону про доступ, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах авіаційного, автомобільного, залізничного, морського і річкового, трубопровідного транспорту, міського електротранспорту та у сферах використання повітряного простору України, метрополітенів, дорожнього господарства, надання послуг поштового зв’язку, забезпечення безпеки руху, навігаційно-гідрографічного забезпечення судноплавства, торговельного мореплавства розробляє Правила надання доступу до інфраструктури об’єкта транспорту та розробляє та затверджує методику визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта транспорту. А, відповідно до статті 7 Закону про доступ центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, з питань доступу до інфраструктури об’єкта доступу розробляє, зокрема, Правила надання доступу до об’єкта будівництва, а також розробляє та затверджує методику визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта будівництва.

Тобто, Законом про доступ визначено, що двома органами державної влади розробляються та затверджуються дві методики, які визначатимуть механізми формування та встановлення плати за доступ до об’єктів доступу для розташування технічних засобів телекомунікацій, а саме: Мінінфраструктури розробляє та затверджує методику визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта транспорту, а Мінрегіон розробляє та затверджує методику визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта будівництва.

Звертаємо увагу ще й на те, що нормами Правил надання доступу до інфраструктури об’єкта транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2018 № 586 (далі – Правила), не встановлено порядку здійснення доступу до елементів інфраструктури об’єкта транспорту, що відносяться до об’єкта будівництва.

Отже, вважаємо, включення до проекту Методики Розділу IV «Визначення розміру плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта транспорту, що відносяться до об’єкта будівництва» суперечить статтям 1, 7, 8 Закону про доступ та Правилам.

Враховуючи вищенаведене, пропонуємо Розділ IV «Визначення розміру плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта транспорту, що відносяться до об’єкта будівництва» привести у відповідність до законодавства.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                                     О. Федієнко