Лист № 39 від 21.02.2019 Міністру інфраструктури України щодо дотримання вимог Закону про доступ в умовах договору КП «Київавтошляхміст»

21.02.2019
Вихідні реквізити: 
Вих. № 39 від 21.02.2019
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач: 
Міністерство інфраструктури України

Міністру інфраструктури України

Омеляну В.В.

проспект Перемоги, 14, м. Київ, 01135

 

Вих. № 39

від 21 лютого 2019 року

 

Шановний Володимире Володимировичу!

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), до складу якої входить понад 200 суб’єктів господарювання у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

У абз. 13 статті 1 Закону про доступ надано визначення терміну «інфраструктура об’єкта транспорту» як «виробничо-технологічні комплекси і споруди авіаційного, автомобільного, залізничного, морського і річкового, трубопровідного транспорту, міського електротранспорту, що надаються або можуть надаватися власником інфраструктури об’єкта доступу у користування замовнику на договірних засадах».

 За предметом договорів, які були діючими у 2018 році, КП «Київавтошляхміст» надавало операторам, провайдерам телекомунікацій «право на тимчасове використання каналу у телефонній каналізації для волоконно-оптичного кабелю у телефонній каналізації по Південному мосту через р. Дніпро». Зокрема, за умовами таких договорів КП «Київавтошляхміст» передавало оператору/провайдеру телекомунікацій в користування місце у каналі у телефонній каналізації та забезпечувало доступ працівників користувача до цього каналу при експлуатації волоконно-оптичного кабелю.

Проте, в кінці 2018 року, КП «Київавтошляхміст» вирішило змінити на 2019 рік назву та предмет договору та визначило як «послуги з технічного обслуговування мережевих (кабельних) каналів балансових штучних споруд та місць розміщення кабелів».

Наразі, намагаємось з’ясувати питання належності об’єктів КП «Київавтошляхміст» відповідно до визначення термінів «інфраструктура об’єкта транспорту» та «інфраструктура кабельної каналізації електрозв’язку», наданих у Законі про доступ.

Міністерство інфраструктури України, відповідно до статті 8 Закону про доступ,   розробляє Правила надання доступу до інфраструктури об’єкта транспорту.

Враховуючи наведене, просимо виразити думку Міністерства інфраструктури України відносно того, чи можна об’єкти комунальної власності, які знаходяться у володінні (перебувають на балансі) КП «Київавтошляхміст», а саме, канал(и) у телефонній каналізації для телекомунікаційних мереж, які розміщені по Південному мосту через р. Дніпро, віднести до інфраструктури об’єкта транспорту у розумінні визначення цього терміну, даного у абз. 13 статті 1 Закону про доступ?

Відповідь на це звернення просимо надати у письмовій формі.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                                О. Федієнко