Лист № 44 від 03.04.2020 Прем’єр-міністру України щодо внесення змін до постанови КМУ від 11 березня 2020 року № 211

03.04.2020
Вихідні реквізити: 
Вих. № 44 від 03.04.2020
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач: 
Прем'єр-міністр України

        Прем’єр-міністру України

        ШМИГАЛЮ Д.А.

Вих. № 44

від 03.04.2020

 

Про внесення змін до постанови КМУ

від 11 березня 2020 року № 211

 

Шановний Денисе Анатолійовичу!

Інтернет Асоціація України, до складу якої входить понад 220 суб’єктів господарювання у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

На виконання ряду нормативно-правових актів, прийняття яких направлено на запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19, введення в країні карантину та надзвичайної ситуації, працівники підприємств переведені на дистанційну роботу, що призводить до підвищеного навантаження на телекомунікаційні мережі операторів, провайдерів телекомунікацій. Підтримання належного функціонування технічних засобів телекомунікацій потребує постійного контролю, доступу, обслуговування. А, у разі виникнення замовлень від абонентів, виїзду на місця до таких абонентів технічних фахівців операторів, провайдерів телекомунікацій.

Разом з цим, Кабінетом Міністрів України до 24 квітня 2020 року роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає, зокрема, торговельне і побутове обслуговування населення, заборонено, крім окремих видів діяльності. Крім цього, працівників операторів, провайдерів телекомунікацій, які здійснюють технічне обслуговування телекомунікаційних мереж, не включено і до переліку забезпечення перевезенням транспортом по населених пунктах. Тому, ІнАУ, як і оператори, провайдери телекомунікацій, змушені постійно звертатись з окремими проханнями щодо забезпечення умов для виконання їх роботи. А це, звісно, потребує значного часу та не завжди оперативно вирішується.

Зазначене унеможливлює для операторів, провайдерів телекомунікацій повноцінно забезпечувати технічну підтримку телекомунікаційних мереж, надавати телекомунікаційні послуги.

Відтак, питання забезпечення діяльності операторів, провайдерів телекомунікацій, в умовах, що склались в країні та пов’язані з рядом впроваджених державою заходів, направлених на запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19, потребує якнайшвидшого вирішення на державному рівні.

У зв’язку з цим, пропонуємо пункт 3 постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» із наступними змінами, доповнити положенням у редакції:

«технічного обслуговування телекомунікаційних мереж операторами, провайдерами телекомунікацій».

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                                 А. Пятніков