Лист № 66 від 02.05.2018 «Бровари-Благоустрій» КП щодо повторного звернення стосовно утримання від неправомірних дій, які можуть призвести до порушення прав ТОВ «БРАВОПОРТ»

02.05.2018
Вихідні реквізити: 
Вих. № 66 від 02.05.2018
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач: 
«Бровари-Благоустрій» КП

Директору КП «Бровари-Благоустрій»

Василенку А.А.

вул. Онікієнка Олега, 2, м. Бровари, 07400

 

Копія: Голові Броварської міської ради

Сапожку І.В.

вул. Гагаріна, 15, м. Бровари, 07400

Вих. № 66

від 02 травня 2018 р.

 

Щодо утримання від неправомірних дій,

які можуть призвести до порушення прав

ТОВ «БРАВОПОРТ»

(повторно)

 

Шановний Андрію Андрійовичу!

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), яка об’єднує понад 200 підприємств сфери ІКТ, серед яких, в переважній більшості, оператори та провайдери телекомунікацій України, висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

Листом від 26.03.2018 за № 49/1 ІнАУ вже зверталась до КП «Бровари-Благоустрій» з вимогою діяти виключно у спосіб, визначений законами України при встановленні плати за доступ до об’єктів комунальної власності, зокрема, при встановленні вартості спільного використання опор зовнішнього освітлення у розмірі 54,48 грн. з ПДВ за 1 опору.

У відповідь на зазначений лист ІнАУ, листом від 13.04.2018 № 01-191 КП «Бровари-Благоустрій» повідомило, що «для укладення договору з доступу Товариству з обмеженою відповідальністю «БРАВОПОРТ» необхідно отримати технічні умови з доступу та виготовити проектну документацію, як це передбачають вимоги Закону».

Проте, ще раз звертаємо Вашу увагу, що відповідно до частини другої Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» (далі – Закон про доступ) чинні на день набрання чинності цим Законом договори, предметом яких є доступ до елементів інфраструктури об’єкта доступу, діють до завершення строку їх дії на умовах, визначених такими договорами. На вимогу замовника або власника інфраструктури об’єкта доступу такі договори мають бути приведені у відповідність із частиною шостою статті 16 цього Закону у місячний строк з дня виставлення вимоги.

Частиною шостою статті 16 Закону про доступ встановлено, що, у разі приведення чинних договорів, предметом яких є доступ до елементів інфраструктури об’єкта доступу, та укладення договору з доступу, не передбачено отримання технічних умов та виготовлення проектної документації оператором, провайдером телекомунікацій.

Крім цього, статтею 58 Конституції України визначено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

Отже, вважаємо таким, що не відповідає вимогам законодавства, визначене та зазначене Вами у листі від 13.04.2018 № 01-191 зобов’язання отримати технічні умови та виготовити проектну документацію з метою укладення договору з доступу, у випадку, коли між власником об’єкта доступу та оператором телекомунікацій укладено договір, предметом якого є використання електричних опор для розміщення телекомунікаційних мереж.

Крім цього, у листі від 26.03.2018 за № 49/1 ІнАУ звертала Вашу увагу саме на те, що запропонований Вашим підприємством розмір плати за спільне використання опор зовнішнього освітлення 54,48 грн. з ПДВ за 1 опору за рахунок значного зростання накладних витрат при відсутності детальної інформації даних цього елементу, як і інших, містить ознаки економічно необґрунтованого та перевищує граничний розмір плати за доступ до елементу інфраструктури об’єкта доступу, встановлений у п.п.2 частини сьомої статті 17 Закону про доступ.

Отже, враховуючи вищенаведене, звертаємо Вашу увагу, що, у разі вчинення дій з боку КП «Бровари-Благоустрій», які можуть мати негативний вплив на діяльність учасника ІнАУ, змушені будемо звертатись до відповідних державних органів з заявами про порушення законних прав та інтересів при здійсненні діяльності на ринку телекомунікаційних послуг.

 

З повагою

Виконавчий директор Інтернет Асоціації України                                                                                       В. Куковський