Лист № 69 від 14.05.2018 МВС щодо сприяння негайному припиненню неправомірних дій з боку управителів будинків у м. Запоріжжя

14.05.2018
Вихідні реквізити: 
Вих. № 69 від 14.05.2018
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач: 
Міністерство внутрішніх справ України

Міністру внутрішніх справ України

АВАКОВУ А.Б.

Вих. № 69

від 14 травня 2018 р.

 

Щодо сприяння негайному припиненню

неправомірних дій з боку управителів

будинків у м. Запоріжжя

 

Шановний Арсене Борисовичу!

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), яка об’єднує понад 200 підприємств сфери ІКТ, серед яких, в переважній більшості, оператори та провайдери телекомунікацій України, висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

У квітні 2018 року до ІнАУ надійшло звернення від групи операторів, провайдерів телекомунікацій, які надають телекомунікаційні послуги у м. Запоріжжя з проханням сприяти врегулюванню ситуації, яка виникла з управителями багатоквартирних будинків, а саме, ТОВ «Керуюча компанія «Мрія» (код № 40413159), ТОВ «Керуюча компанія «Місто для людей Запоріжжя» (код № 41279924), КП «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради (код № 22144952), та дій Запорізької міської ради при доступі до житлових багатоквартирних будинків та допоміжних приміщень, де розміщені телекомунікаційні мережі та обладнання, з метою надання телекомунікаційних послуг споживачам.

Суть порушення полягає у нав’язуванні операторам, провайдерам телекомунікацій переукладати з управителями договори сервітуту, предметом яких є розміщення телекомунікаційних мереж та обладнання, на невигідних умовах. Такі дії також суперечать положенням Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж», який набрав чинності з 04.06.2017.

У зв’язку з цим, ІнАУ було направлено ряд звернень до органів державної влади. Зі змістом цих звернень можна ознайомитись на офіційному веб-сайті ІнАУ:

- листи від 15.03.2018 за вих. № 37/1-3 до: 1) виконавчого комітету Запорізької міської ради; 2) Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; 3) Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації:

http://inau.ua/document/lyst-no-371-3-vid-15032018-shchodo-ymovirnyh-porushen-zakonodavstva-z-boku-upravyteliv

- листи від 15.03.2018 за вих. № 38/1-2  до Антимонопольного комітету України та Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України щодо ймовірних ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції в діях управителів багатоквартирних будинків у м. Запоріжжя:

http://inau.ua/document/lyst-no-381-2-vid-15032018-amku-shchodo-ymovirnyh-oznak-porushennya-zakonodavstva-pro

- лист від 06.04.2018 за вих. № 51 ІнАУ до ініціаторів Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» про невиконання цього Закону у м. Запоріжжя:

http://inau.ua/document/lyst-no-511-3-vid-06042018-vru-shchodo-nevykonannya-vymog-zakonu-pro-dostup-u-mzaporizhzhya

- лист від 06.04.2018 за вих. № 53 ІнАУ до Голови СБУ щодо ймовірних загроз інформаційній безпеці у м. Запоріжжя:

http://inau.ua/document/lyst-no-53-vid-06042018-golovi-sbu-shchodo-ymovirnyh-zagroz-informaciyniy-bezpeci-u-m

- листом № 52 від 06.04.2018 до бізнес-омбудсмена в Україні подано скаргу на дії виконавчого комітету Запорізької міської ради та управителів будинків м. Запоріжжя:

http://inau.ua/document/lyst-no-52-vid-06042018-biznes-ombudsmenu-v-ukrayini-shchodo-skargy-na-diyi-vykonavchogo.

Проте, за повідомленням операторів, провайдерів телекомунікацій м. Запоріжжя, спірна ситуація не врегульована. Крім того, наприклад, за наявною інформацією, ТОВ «Керуюча компанія «Мрія» вже вдається до відключень електроенергії, що, в свою чергу, унеможливлює надання телекомунікаційних послуг абонентам. На підтвердження зазначеного надаємо копію талону-повідомлення від 26.04.2018 про підтвердження реєстрації за № 10894 та талону-повідомлення від 27.04.2018 про підтвердження реєстрації за № 9729 в журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події (копії додаються).

Все це може призводити до того, що населення м. Запоріжжя буде задовольняти свій попит в отриманні інформації через встановлені супутникові антени та через які надходитиме і окремий заборонений в Україні контент Російської Федерації.

Пунктом 3 Положення про МВС України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 № 383/2011 встановлено, що основним завданням МВС України є формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері захисту прав і свобод людини, власності, інтересів суспільства і держави від злочинних посягань, охорони громадського порядку, тощо.

Враховуючи наведене, просимо втрутитись в ситуацію та, в межах повноважень та компетенції, сприяти негайному припиненню неправомірних дій з ТОВ «Керуюча компанія «Мрія» та, за наявності підстав, інших управляючих компаній міста, щодо встановлення ними штучних перепон у здійсненні діяльності з надання телекомунікаційних послуг операторами, провайдерами телекомунікацій у м. Запоріжжя, усунення та нейтралізації загроз інтересам держави, суспільства та правам громадян і припинення дій, які виражаються у навмисному ігноруванні чинного законодавства України у сфері доступу до інфраструктури телекомунікацій, у створенні перешкод і обмежень для доступу жителів м. Запоріжжя до мережі Інтернет та до вітчизняних телевізійних каналів, які поширюються у мережах провайдерів програмної послуги, та у штучному створенні середовища для масового переходу абонентів вітчизняної програмної послуги у м. Запоріжжя на супутниковий телевізійний контент, передусім створений країною-агресором, а також вчиненні дій, якими можуть бути нанесені операторам, провайдерам телекомунікацій фінансові збитки.

Про результати розгляду цього звернення просимо повідомити письмово.

 

Додаток: копія талону-повідомлення від 26.04.2018 та талону-повідомлення від 27.04.2018.

 

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                           О. Федієнко