Лист № 73 від 23.06.2020 Мінцифри щодо створення єдиної бази даних (реєстру) власників (володільців) інфраструктури об’єктів доступу

23.06.2020
Вихідні реквізити: 
Вих. № 73 від 23.06.2020
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач: 
Міністерство цифрової трансформації України

Віце-прем’єр-міністру -

Міністру  цифрової трансформації

ФЕДОРОВУ М.А.

 

 

Вих. № 73

від 23.06.2020

 

Щодо створення єдиної бази даних (реєстру)

власників (володільців) інфраструктури

об’єктів доступу

 

Шановний Михайле Альбертовичу!

Інтернет Асоціація України, до складу якої входить понад 220 суб’єктів господарювання України у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 № 471 затверджено Програму діяльності Кабінету Міністрів України, за положеннями якої, Мінцифри (Віце-прем’єр-міністр), серед іншого, повинна забезпечити:

спрощення умов роботи малим та середнім операторам і провайдерам телекомунікацій;

моніторинг покриття Інтернетом території України та якості послуг широкосмугового доступу до мережі Інтернет;

забезпечення доступу соціальних закладів інфраструктури, органів місцевого самоврядування і громадян до високошвидкісного Інтернету;

розвиток мереж доступу до Інтернету, створення умов для мобільних технологій четвертого та п’ятого поколінь.

Разом з цим повсюдному та швидкому розгортанню телекомунікаційних мереж, в більшості, заважає саме протидія окремих керівників органів місцевого самоврядування, керівників власників (володільців) інфраструктури об’єктів доступу, що полягає у невиконанні ними положень Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж».

Значно сповільнює темпи розгортання телекомунікаційних мереж і відсутність єдиної бази даних (або реєстру) власників (володільців) інфраструктури об’єктів доступу, дані яких могли б використовувати оператори телекомунікацій при поданні запитів для отримання технічних умов з доступу. Насправді, іноді на пошук власника (володільця) інфраструктури об’єктів доступу, насамперед, об’єктів будівництва (житлових будинків), оператори, провайдери телекомунікацій витрачають дуже багато зусилля і часу.

Враховуючи наведене та з огляду на існування штучних бар’єрів у розгортанні телекомунікаційних мереж у вигляді необґрунтованих відмов власників (володільців) інфраструктури об’єктів доступу, задля збереження балансу інтересів операторів, провайдерів телекомунікацій та виконання завдань, визначених Президентом України В.Зеленським, Кабінетом Міністрів України щодо покриття країни сучасними телекомунікаційними мережами та цифровізації послуг, просимо вас започаткувати роботу та створити єдину базу даних (реєстр) власників (володільців) інфраструктури об’єктів доступу.

Ми розуміємо, що це довготривала та кропітка робота, проте силами Мінцифри та за участі інших міністерств, заступників голів державних адміністрацій, до повноважень яких належать питання цифрової політики, та органів місцевого самоврядування таке завдання може бути реалізованим.                                          

Про результати розгляду нашого звернення просимо повідомити письмово.

 

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                         А. Пятніков