Лист № 77 від 26.06.2020 Комітету ВРУ з питань цифрової трансформації щодо пропозицій до проекту Закону про медіа (№ 2693 від 27.12.2019)

26.06.2020
Вихідні реквізити: 
Вих. № 77 від 26.06.2020
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач: 
Комітет ВРУ з питань цифрової трансформації

Голові Комітету Верховної Ради  України

з питань цифрової трансформації

КРЯЧКУ М.В.

 

Вих. № 77

від 26.06.2020

 

Щодо пропозицій до законопроекту

(№ 2693 від 27.12.2019)

 

Шановний Михайле Валерійовичу!

Інтернет Асоціація України, яка об’єднує понад 220 підприємств галузі інформаційно-комунікаційних технологій, висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

27 грудня 2019 року у Верховній Раді України за № 2693 зареєстровано проект Закону про медіа (далі – проект Закону), ініціаторами якого є народні депутати України Ткаченко О.В., Потураєв М.Р., Кравчук Є.М. та інші.

19 травня 2020 року проект Закону передано на доопрацювання в Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики та для підготовки на повторне перше читання.

Ознайомившись із текстом драфту проекту Закону, переданого робочою групою для обговорення членам Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, надаємо такі пропозиції та просимо сприяти їх врахуванню у тексті проекту Закону:

видалити пункт 3 частини другої статті 20, положення якого розцінюються як грубе втручання в господарську діяльність підприємств і порушення права на свободу договору, яке призведе до руйнування будинкових розподільчих мереж (антен);

видалити частину третю статті 20, положення якої розцінюються як грубе втручання в господарську діяльність підприємств;

доповнити статтю 21 Закону частиною п’ятою наступного змісту:

«Суб’єкт у сфері аудіовізуальних медіа не може відмовити в укладенні угоди з провайдером програмної послуги на тих же умовах, на яких він укладає угоди з іншими провайдерами. У випадку відмови або ухиляння від укладення угоди, провайдер програмної послуги має право включити програми до пакету програм без угоди одночасно зі зверненням до суду щодо врегулювання укладення договору».

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                                                   А. Пятніков