Лист № 79 від 22.04.2021 Мінекономіки щодо проведення ТПП України та Асоціацією «Укрелектрокабель» громадського обговорення результатів спеціального розслідування стосовно імпорту в Україну кабельно-провідникової продукції

22.04.2021
Вихідні реквізити: 
Вих. № 79 від 22.04.2021
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач: 
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

 

Міністру розвитку економіки, торгівлі

та сільського господарства України

ПЕТРАШКУ І.Р.

 

Копії на адреси:

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі

 

Президенту Торгово-промислової палати України

ЧИЖИКОВУ Г.Д.

 

Президенту Асоціації «Укрелектрокабель»

ПУШКАРЮ А.П.

Вих. № 79

від 22.04.2021

 

Щодо проведення ТПП та Асоціацією «Укрелектрокабель»

громадського обговорення результатів

спеціального розслідування

 

Шановний Ігорю Ростиславовичу!

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), до складу якої входить понад 220 суб’єктів господарювання України у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

Відповідно до Статуту, одним із напрямків діяльності ІнАУ є представництво та захист учасників в органах центральної та місцевої влади, інших державних та недержавних установах і організаціях з питань розвитку Інтернету, послуг в мережі Інтернет та ІКТ.

В межах проведення Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (далі – Мінекономіки) спеціального розслідування стосовно імпорту в Україну кабельно-провідникової продукції ІнАУ вже неодноразово зверталась з листами як до Мінекономіки, так і до інших органів державної влади, в яких виражала свої обґрунтовані позиції стосовно недоцільності застосування обмежувальних спеціальних заходів щодо кабельно-провідникової продукції. Зокрема, це листи ІнАУ:

від 03.09.2020 № 105

https://inau.ua/document/lyst-no-105-vid-03092020-minekonomiky-shchodo-specialnogo-rozsliduvannya-stosovno-importu-v

від 16.09.2020 № 112

https://inau.ua/document/lyst-no-112-vid-16092020-minekonomiky-shchodo-nadannya-informaciyi-na-lyst-vid-09092020-no

від 03.02.2021 № 11

https://inau.ua/document/lyst-no-11-vid-03022021-mincyfri-shchodo-vidpovidi-na-zapyt-stosovno-specialnogo

Враховуючи важливість предмету спеціального розслідування для телекомунікаційної галузі та наслідки від винесеного рішення, ІнАУ виражала готовність до подання іншої необхідної інформації та пояснень тощо.

Проте, сьогодні нам стало відомо, що Торгово-промисловою палатою України за участі Асоціації «Укрелектрокабель» організовано на 21.04.2021 з 11 до 13 год. «проведення громадського обговорення результатів спеціального розслідування Мінекономіки» та окремим бізнес-асоціаціям, підприємствам, установам було направлено відповідні запрошення.

Проте, ІнАУ, яка об’єднує у своєму складі понад 220 суб’єктів господарювання, та, переважна більшість яких є операторами, провайдерами телекомунікацій, які надають телекомунікаційні послуги на території країни, офіційного запрошення на таке обговорення не отримала. І це при тому, що для учасників ІнАУ наслідки результатів спеціального розслідування Мінекономіки матимуть суттєве значення.

Як зазначено у статті 3 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» цілями та завданнями торгово-промислових палат, зокрема, є сприяння розвиткові зовнішньоекономічних зв’язків, експорту українських товарів і послуг, подання практичної допомоги підприємцям у проведенні торговельно-економічних операцій на внутрішньому та зовнішньому ринках, організація взаємодії між суб’єктами підприємницької діяльності, координація їх взаємовідносин з державою в особі її органів тощо. Торгово-промислові палати створюються з метою, зокрема, сприяння розвиткові народного господарства та національної економіки, її інтеграції у світову господарську систему, створенню сприятливих умов для підприємницької діяльності, всебічному розвиткові усіх видів підприємництва, не заборонених законодавством України тощо.

Оскільки:

1) торгово-промислові палати не наділені законодавчо повноваженнями щодо проведення громадського обговорення дій та рішень органів державної влади, ЦОВВ,

2) Асоціація «Укрелектрокабель», до складу якої входять ініціатори спеціального розслідування ПАТ «Одеський кабельний завод «Одескабель» та ПрАТ «Завод Південкабель», є одним із організаторів «громадського обговорення результатів спеціального розслідування Мінекономіки»,

3) до «громадського обговорення результатів спеціального розслідування Мінекономіки» не запрошено ІнАУ, іншу максимально заінтересовану кількість представників телекомунікаційного ринку, зокрема, як імпортерів кабельно-провідникової продукції, так і операторів телекомунікацій, які, насправді, також є заінтересованими особами у винесеному рішенні Мінекономіки та Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі за результатом проведеного спеціального розслідування стосовно імпорту в Україну кабельно-провідникової продукції, просимо:

1. Не брати до уваги рішення за результатом «громадського обговорення результатів спеціального розслідування Мінекономіки», яке проведено 21.04.2021 з ініціативи Торгово-промислової палати України та Асоціації «Укрелектрокабель», оскільки, висновки, винесені внаслідок цієї проведеної зустрічі, є односторонніми та не враховують інтереси максимальної кількості операторів телекомунікацій України. До такого обговорення організатори не запросили максимальну кількість заінтересованих осіб у результаті майбутнього рішення за наслідком спеціального розслідування Мінекономіки.

2. Провести робочу нараду з метою обговорення результатів спеціального розслідування Мінекономіки, до участі якої залучити представників операторів телекомунікацій, галузевих об’єднань, асоціацій у сфері телекомунікацій, суб’єктів господарювання, які є імпортерами кабельно-провідникової продукції, Міністерства цифрової трансформації України та інших заінтересованих органів державної влади, а також представників національних виробників кабельно-провідникової продукції.

Про результати розгляду цього звернення просимо повідомити письмово.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                                     А. Пятніков