Лист № 83 від 30.04.2021 ТОВ «СТАРЛАЙТ МЕДІА» щодо надання роз'яснень на запит стосовно діяльності Асоціації в частині, що стосується захисту інтересів членів Асоціації

30.04.2021
Вихідні реквізити: 
Вих. № 83 від 30.04.2021
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач: 
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СТАРЛАЙТ МЕДІА»

Директору ТОВ «СТАРЛАЙТ МЕДІА»

ШЕВЧУКУ Р.Б.

 

Вих. № 83

від 30.04.2021

 

Відповідь на лист від 28.04.2021 № 14/21

Шановний  Руслане Борисовичу!

Інтернет Асоціація України (далі - ІнАУ) у відповідь на Ваш лист від 28.04.2021 №14/21, в якому містилось посилання на листи ІнАУ від 26.03.2021 №66/1-5 щодо неправомірних дій медіагруп, які можуть нести загрозу інформаційній безпеці, і в якому було висловлено Ваше судження про те, що в діях ІнАУ вбачаються ознаки дискримінації по відношенню до члена ІнАУ ТОВ «Старлайт Медіа» на користь іншого члена ІнАУ ТОВ «Мережа Ланет», повідомляє наступне.

1. Ваше звинувачення в тому, що Асоціація займає сторону одного з двох підприємств - учасників конфлікту, не відповідає дійсності, оскільки ситуація не є двостороннім конфліктом між ТОВ «Старлайт Діджитал», як учасником холдингу StarLightMedia, і ТОВ «Мережа Ланет». Ми вважаємо, що йдеться не про конфлікт інтересів двох підприємств, а про узгоджені дії (змову) чотирьох провідних медіагруп проти широкого кола провайдерів програмної послуги, значна частина яких є членами ІнАУ. На наш погляд, олігархічні медіагрупи, використовуючи своє домінуюче становище, здійснюють незаконний тиск на провайдерів, що призводить до порушення законних інтересів як більшості членів ІнАУ, так і споживачів їх послуг. В цих умовах ІнАУ відстоює інтереси більшості своїх членів.

2. Антимонопольний комітет України у своїй офіційній заяві на вебсайті https://amcu.gov.ua/news/akmku-poperediv-mediagrupi-shchodo-bezpidstavnogo-rozirvannya-dogovoriv-z-provajderami повідомив, що з метою запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції ряду суб’єктів господарювання, в тому числі і ТОВ «Старлайт Діджитал», як учасника холдингу StarLightMedia, надано рекомендації утриматися від одночасного/синхронного безпідставного припинення договорів з провайдерами. Таким чином, АМКУ підтвердив інформацію ІнАУ про одночасні дії найбільших медіагруп, зокрема StarLightMedia і ТОВ «Старлайт Діджитал», щодо намагання розірвання договорів з провайдерами без повідомлення причин.

3. Зауважуємо, що діяльність, в т.ч. й по захисту членів Асоціації, є відкритою та прозорою, всі рішення публікуються на сайті ІнАУ. На кожне звернення кожного члена ІнАУ реагує, в т.ч. шляхом звернення до органів державної влади. При цьому ніяких звернень, клопотань тощо до ІнАУ від ТОВ «Старлайт Медіа», як від члена ІнАУ, не було.

4. Представнику StarLightMedia, керівнику ТОВ «Старлайт Діджитал», М.Фаєнгольду було направлене запрошення для участі в засіданні Правління ІнАУ для обговорення ситуації, яка склалась, і пошуку можливих шляхів завершення конфлікту. Запрошення було відхилене, натомість за поданням StarLightMedia з‘явились публікації в ЗМІ зі звинуваченнями ІнАУ і однобоким висвітленням ситуації.

Крім зазначеного, звертаємо Вашу увагу на те, що в листах і заявах ІнАУ, присвячених конфлікту провайдерів програмної послуги з медіагрупами (зокрема з холдингом StarLightMedia і дистрибутором каналів ТОВ «Старлайт Діджитал»), жодним чином не згадується член ІнАУ ТОВ «Старлайт Медіа», який, як нам відомо, не здійснює діяльність у сфері дистрибуції медіаконтенту.

Відтак, переконливо вважаємо, що ніяких дискримінаційних дій відносно своїх членів, і, зокрема відносно ТОВ «Старлайт Медіа», ІнАУ не допустила.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                                               А. Пятніков