Протокол засідання Комітету від 27.02.2012

27.02.2012

Протокол засідання Комітету ІнАУ з питань електронної комерції

від  27.02.12 р                                                                                                                  м.  Київ

 

 

Присутні:

 

Члени Комітету:

Ольшанський Олександр                Голова  Комітету ІнАУ з питань е-комерції

Тітов  Олексій                                WebMoney Transfer

Гришин Олексій                              QIWI Wallet

Чижов Олександр                            "ОСМП-Україна"

 

Запрошені:

Бондарчук Марина                            Заступник Виконавчого директора ІнАУ

 

На засіданні Комітету присутні члени Комітету (4),

що складає меншість від загальної кількості членів Комітету (9).

 

 

Порядок денний:

 

1.               Обговорення ситуації та стан справ на ринку електронної комерції, електронних платежів в Україні. Напрацювання позиції профільного Комітету ІнАУ.

 

2.               Огляд поданих законопроектів з питань електронної комерції та електронних платежів. Зокрема: «Проект Закону про електронну комерцію» (Полунєєв Ю. В.), «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження електронних грошей та запобігання створенню фінансових пірамід», «Проект Закону про внесення змін до законів України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" і "Про банки і банківську діяльність" (щодо визначення деяких термінів та понять), «Проект Закону про внесення змін до Законів України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" і "Про банки і банківську діяльність" (щодо визначення деяких термінів та понять)».

 

3.      Різне.

 

 

Хід розгляду питань порядку денного:

 

1.      Обговорення ситуації та стан справ на ринку електронної комерції, електронних платежів в Україні. Напрацювання позиції профільного Комітету ІнАУ.

 

Слухали: О. Тітова, О. Ольшанского, О. Гришина.

 

Вирішили:

1.1. З метою укріплення позиції Комітету ІнАУ та представлення у ньому значної частини ринку електронних платежів та електронної комерції, вирішили розширити склад комітету представниками ринку.

1.2. На наступне засідання Комітету ІнАУ запросити представників компаній MoneXy, «Інтеркаса», CityPay, Portmone.com й розглянути питання прийняття їх до складу Комітету ІнАУ.

 

Голосували: «ЗА» - одноголосно.

 

2.      Огляд поданих законопроектів з питань електронної комерції та електронних платежів.

 

Слухали: О. Ольшанского, О. Тітова, О. Гришина.

 

Вирішили: Із огляду на загальну ситуацію на ринку електронних платежів та електронної комерції та можливі зміни, які можуть принести розглянуті законопроекті:

 

2.1.  Відслідковувати проходження відповідних законопроектів (п. 2 порядку денного). Особливу увагу звернути на «Проект Закону про електронну комерцію» (Полунєєв Ю. В.). Внести п. 2.1. до плану роботи Комітету на 2012 рік.

2.2. В рамках роботи Комітету ІнАУ з питань електронних платежів, електронної комерції та електронного документообігу розробити альтернативний (об’єднаний) законопроект, взявши важливі для розвитку ринку позиції із «Проекту Закону про внесення змін до законів України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" і "Про банки і банківську діяльність" (щодо визначення деяких термінів та понять)» та «Проекту Закону про внесення змін до Законів України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" і "Про банки і банківську діяльність" (щодо визначення деяких термінів та понять)». Внести п.2.2. до плану роботи Комітету на 2012 рік.

2.3.  В рамках роботи Комітету ІнАУ з питань платежів, електронної комерції та електронного документообігу підготувати текст законопроекту про окремі види небанківських ліцензій. Внести п. 2.3. до плану роботи Комітету на 2012 рік.

2.4.  В рамках роботи Комітету ІнАУ розробити Концепції розвитку сфери електронних платежів в Україні на 2012-2017 роки (5 років). Внести п. 2.4. до плану роботи Комітету на 2012 рік.

 

Голосували«ЗА» - одноголосно.

 

3.      Різне.

 

3.1. Щодо підготовки до наступного засідання Комітету ІнАУ питань платежів, електронної комерції та електронного документообігу.

 

Слухали: О. Ольшанского, О. Тітова.

 

Вирішили:

 

3.1.  Провести наступне засідання Комітету ІнАУ у березні 2012 року. Попередню дату назначити на 14 березня 2012 об 11.00.

3.2.  Винести на порядок денний питання щодо розширення складу Комітету представниками ринку  - див п. 1.2.

3.3.  Згідно із Положенням про Комітет ІнАУ (див. п. 3.5 Положення) переглянути членство в Комітеті ІнАУ членів, які були відсутні на трьох засіданнях Комітету поспіль. Провести персональне опитування складу Комітету ІнАУ з питань електронної комерції щодо їх подальшої участі у роботі Комітету ІнАУ.

3.4.  Підготувати на наступне засідання Комітету ІнАУ План роботи на 2012 рік. Внести до нього п. 2.1-2.4 цього Протоколу засідання.

 

Голосували: «ЗА» - одноголосно

 

 

 

Голова Комітету ІнАУ

з питань електронної комерції                                                    Олександр Ольшанський

 

 

Секретар Комітету ІнАУ                                                            Марина Бондарчук