Спільний лист Голови правління АУРІУ К. Синявського, Голови правління ІнАУ О. Бурсука та Голови правління ТЕЛАС О. Проживальського Прем'єр-міністру України А.К. Кінаху

18.07.2001
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Исх.№1-053/1

От 18.07.2001 г.

Кабінет Міністрів України Прем’єр-міністру України Кінаху А.К.

Шановний Анатолію Кириловичу!

Інтернет останнім часом перетворився на одну з основних рушійних сил розвитку світової економіки і, одночасно, її міжнародної інтеграції. Для України на етапі перебудови її економіки та формування громадського суспільства Інтернет повинен стати одним з пріоритетів. Подальший розвиток українського сегменту Інтернет неможливий без відповідного регулювання системи доменних імен українського домену .UA. Сучасний стан регулювання системи доменних імен є таким, що не задовольняє ні користувачів, ні компанії, що надають послуги Інтернет, тому що адміністрування виконується персонально окремими громадянами України, в тому числі такими, що проживають зараз за кордоном. Крім того, існує загроза узурпації національного домену окремою бізнес структурою.

Ми вважаємо, що необхідно привести систему адміністрування доменних імен українського Інтернет у відповідність з вимогами часу та міжнародною практикою, включаючи, в першу чергу, повернення формального і фактичного адміністрування національним доменом .UA в Україну та створення спеціалізованного підприємтсва – “Регістра”, діючого за законами України і на території України. Засновниками цього підприємтсва будуть Асоціація учасників ринку Інтернет України (АУРІУ), Інтернет асоціація України (ІнАУ), Асоціація операторів зв’язку (ТЕЛАС), що об’єднують більше 100 українських підприємств, які працюють на ринку інформаційних та телекомунікаційних послуг.

Ці об’єднання вважають, що доцільна участь уповноваженого державного органу у створенні та роботі “Регістру”.

Просимо Вас визначити відповідне державне підприємство та доручити йому увійти до складу засновників чи наглядову раду “Регістру”.

Голова правління АУРІУ К. Синявський
Голова правління ІнАУ О. Бурсук
Голова правління ТЕЛАС О. Проживальський