Результати Vega 2020: Понад 555 млн грн доходу і розвиток високошвидкісного гігабітного інтернету

26.02.2021

За підсумками фінансової діяльності 2020 року, консолідований дохід національного телеком-оператора Vega склав понад 555 млн грн. Частка від телекомунікаційних послуг становить 518 млн грн. Середній дохід на одного користувача інтернет склав 121 грн.

У компанії відзначають постійний ріст надходжень у ключових для бізнесу напрямках. У порівняні з аналогічним звітним періодом 2019-го, дохід від послуг, наданих клієнтам B2B та B2C за сучасними оптоволоконними технологіями, збільшився на 14% і за 2020 рік склав 244 млн грн. Частка доходів рітейлу від надання інтернет-сервісів та передачі даних за технологіями  FTTx і GPON у 2020 році склала 43%.

Доходи від VoIP телефонії в B2B сегменті збільшились на 37%, у порівнянні з минулим роком, та досягли 80 млн грн. Зростання зумовлено активною міграцією мідних сервісів на оптичні мережі, полярністю послуги Віртуальна АТС та новими включеннями клієнтів, поясняють у пресслужбі.

Зниження показників спостерігається лише у сегменті послуг телефонії, які ще надаються за мідними технологіями, і це впливає на загальну ситуацію.

Щодо трендів доходу від інтернету на оптичних мережах, то у 2020-му році сегменти B2C і B2B продемонстрували помірне зростання, не зважаючи на вплив пандемії, перехід на дистанційний режим роботи і загальне зниження економічної активності.

Показник EBITDA у фінансовому звіті оператора - 137,3 млн грн.

За 4 квартали 2020 року ПрАТ «Фарлеп Інвест» перерахувало 114,8 млн грн податків і зборів до бюджетів усіх рівнів.

Капітальні інвестиції Vega за 2020 рік склали 75,4 млн грн. В основі інвестиційного портфеля - фінансування довгострокових проєктів майбутнього. Більша частина коштів була спрямована у будівництво високоякісної оптичної мережі за технологією GPON.  Окрім Києва, Дніпра, Одеси та Львова, зони гігабітного інтернету почали розвивати й у Запоріжжі.

«Нові реалії сьогодення ще яскравіше продемонстрували важливу роль інтернету в житті людей. У відповідь на стрімкий ріст потреб користувачів у швидкісному обміну інформацією, ми продовжили інвестувати в розвиток сучасної оптоволоконної мережі Gigabit за технологією GPON, – відзначає Генеральний директор національного телеком-оператора Vega Мурат Чинар. –  Карантинні заходи вплинули на темпи будівництва нових зон Gigabit, та за 2020 рік ми розширили покриття високошвидкісного інтернету до 100 тисяч домогосподарств та офісів, і втричі збільшили базу гігабітних абонентів.

Протягом року обслуговування клієнтів Vega  відбувалось з дотриманням усіх норм безпеки й заходів із запобігання поширення на території України вірусуCOVID-19. Піклуючись про здоров’я працівників та абонентів, компанія направила понад 1,3 млн грн на забезпечення протиепідемічними засобами.

 

 

Національний телеком-оператор Vega пропонує комплексні сучасні рішення в галузі фіксованого телефонного зв'язку, широкосмугового доступу до мережі Інтернет та передачі даних. Входить до телекомунікаційного напряму групи СКМ. На сьогоднішній день Vega присутня в 22 областях України. Оперативне управління телекомунікаційною групою Vega здійснює ПрАТ «Фарлеп-Інвест». Генеральний директор компанії – Мурат Чинар.

 

Веб-сайт компанії Vega: https://vega.ua/

FB сторінка https://www.facebook.com/vegatelecomgroup